150₺ Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı !
Marka : Vedia Yağevi

Çay Ağacı Yağı 5 ml – Yağevi

57,90 

Melaleuca Alternifolia – Uçucu Yağ

  

Güvenli Alışveriş

Kredi Kartı ve Havale

Paketleme

Özenli paketleme

%100 Doğal

Saflık Garantili

ÇAY AĞACI YAĞI

 

Çay Ağacı Yağı Nedir?

Çay ağacı bitkisinin yapraklarından buhar distilasyonu ile elde edilen saf uçucu yağa çay ağacı yağı denir. Botanik adı “Melaleuca Alternifolia”dır. Görünümü renksiz veya soluk sarıdır. Güçlü, sıcak, taze, baharatlı, otsu bir kokuya sahiptir.

Çay Ağacı Yağı Ne İçin Kullanılır?

Antiseptik ve antibakteriyel etkileriyle çay ağacı yağı en çok tercih edilen uçucu yağlar arasındadır. Cilt, saç ve tırnak bakımında popüler olan çay ağacı yağı ev temizliğinde de kullanılır.

Çay Ağacı Yağı Faydaları Nedir?

Virüs, bakteri ve mantar karşıtıdır. Cilt üzerinde temizleyici etki gösterir. Sivilce ve aknelere karşı mücadele eder. Gözenekleri temizler. Saç derisi sorunlarını giderir. Bit ve uyuz gibi problemleri çözer. Tırnakların daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar. Solunum yollarının temizlenmesine yardımcı olur. Sinek ve böcekleri uzaklaştırmak için kullanılır. Zihin açıcı ve ferahlatıcı etkiye sahiptir.

Çay Ağacı Yağı Ne İşe Yarar?

Yağlı ciltlerin en sevdiği ürünler arasında yer alan çay ağacı yağı, sivilce ve aknenin tedavisinde (tedavi yerine mücadele yada başka ne olabilir) son derece etkilidir. Ciltteki enfeksiyonlara karşı etki gösterir. Uçukların iyileşmesini sağlar. Böcek ısırmalarına karşı iyileştirici etki gösterir, kaşıntıya iyi gelir. Ağız kokusuna neden olan bakterileri yok etmeye yardımcıdır. Ev temizliğinde çok güçlü bir dezenfektandır.

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Çay ağacı yağı sabit yağlar ile seyreltilip kullanılabilir. Buhurdanlık veya difüzörle ortam kokulandırmada kullanılabilir.

(İHTİYACA GÖRE TESPİT EDİLECEK) 20 ml sabit yağ içerisine 5 damla çay ağacı yağı ekleyip cildinize tatbik edebilirsiniz.

Buhurdanlık veya difüzöre 5-6 damla çay ağacı yağı ekleyip ortam kokulandırma yapabilirsiniz.

Öksürük, solunum güçlüğü veya rahatlama gerektiren diğer durumlarda, yanınızda taşıdığınız çay ağacı yağı şişesini koklayarak da etkisinden faydalanabilirsiniz.

Çay Ağacı Nerelerde Kullanılır?

Cilt Bakımı İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Sivilce sorunu olanlar için mükemmel bir doğal çözüm sunan çay ağacı yağını şu şekilde kullanabilirsiniz: Cildinizi temizleyin. Ardından (20 ml sabit yağ içerisine 5 damla ekleyip karıştırdığınız) çay ağacı yağından cildinize 3-4 damla dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın.

Cilt maskelerinin içerisine 2-3 damla çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz.

Toniğinizin içerisine 3-4 damla çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz.

Yeni çıkan sivilceleri söndürmek için kulak çubuğuna 1 damla çay ağacı yağı damlatıp sivilce üzerine değdirebilirsiniz.

Saç ve Tırnak Bakımı İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Başta kepek olmak üzere pek çok saç ve saç derisi sorununa iyi gelen çay ağacı yağını sabit yağ ile karıştırıp saça ve saç diplerine uygulayabilirsiniz. Banyodan önce, (20 ml sabit yağ içerisine 5 damla ekleyip karıştırdığınız) çay ağacı yağından saç diplerinize 8-10 damla masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Şampuan ve diğer saç bakım ürünlerinin içerisine 4-5 damla çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz.

Tırnak bakımı için (20 ml sabit yağ içerisine 5 damla ekleyip karıştırdığınız) çay ağacı yağından birkaç damlayı tırnaklarınıza yedirebilirsiniz.

El kremlerinizin içerisine 4-5 damla 4-5 damla çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz.

Ev İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Temizlik sularının içerisine bir kaç damla çay ağacı yağı ekleyerek hem kokusundan hem temizleyici ve küf karşıtı özelliğinden faydalanabilirsiniz. Temizlik karışımlarındaki çay ağacı yağının oranını arttırarak çok etkili bir dezenfektan olan bu yağı tuvalet ve banyo temizliğinde kullanabilirsiniz.

Buhurdanlık veya difüzöre 5-6 damla ekleyerek ortam kokulandırması yapabilirsiniz. Bu şekilde ferahlatıcı özelliğinden faydalandığınız çay ağacı yağı sayesinde evinizin havasını da temizleyebilirsiniz.

Evdeki tekstil ürünlerini ve giysilerinizi çay ağacı yağı ile kokulandırabilirsiniz. Fısfıslı bir şişeye 100 ml su ve 5-6 damla çay ağacı yağı ekleyin ve çalkalayın. Karışımı kokulandırmak istediğiniz giysi ve çarşaf, perde, koltuk gibi gibi eşyaların üzerine fısfıslayın. Her kullanımdan önce şişeyi iyice çalkalayın.

Ev yapımı mum ve sabunların içerisine kazandırmak ve etkilerinden faydalanmak için çay ağacı yağı eklenebilir.

Çay Ağacı Yağı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kronik rahatsızlığı olanlar, çocuklar, hamileler, emziren anneler ve evcil hayvanlar için doktora danışarak kullanılmalıdır.

Bileğinizin iç bölgesine damlatarak alerji yapıp yapmadığını test edin.

Çay ağacı yağını serin ve ışık almayan bir yerde saklayın.

Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza edin.

Her kullanımdan sonra kapağını iyice kapattığınızdan emin olun.

 

 

Boyut

5 ml, 10 ml, 20 ml

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Değerlendirme yap

“Çay Ağacı Yağı 5 ml – Yağevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stok kodu: WYGKD0412020 Kategoriler: ,
Güncelleniyor...
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.